Kibicowskie podsumowanie sezonu 2013/14

Sezon oficjalnie można już uznać za zakończony, jednak my dopiero teraz zdecydowaliśmy się na podsumowanie naszej działalności. Kibicowsko nie można chyba narzekać na nasz poziom. Oczywiście, każdy może mieć swoją opinię, ale mówiąc obiektywnie ten sezon był jednym z lepszych w naszym wykonaniu. Z pewnością, ciężko nam będzie jeszcze kiedykolwiek powrócić do starych i dobrych czasów, gdzie na mało ciekawy wyjazd jeździło nas kilkadziesiąt osób a na derbowe mecze u siebie nie trzeba było specjalnie nikogo mobilizować. Niestety realia nieco się zmieniły a wpływ na to ma wiele czynników, jednak to temat na inną dyskusję. W tym sezonie pojawialiśmy się na wyjazdach zarówno ligowych jak i Pucharze Polski. Warto wspomnieć, że nie zanotowaliśmy ŻADNEGO ZERA WYJAZDOWEGO ZARÓWNO JESIENIĄ JAK I WIOSNĄ! Poniżej przygotowaliśmy dla Was tabelę z dokładnymi liczbami:

Najlepiej wyszedł wyjazd do Lubina, gdzie dostaliśmy konkretne wsparcie od Miedzi (70 głów). Ponadto wyjazd na Stilon i Śląsk II też na dobrym poziomie. Reszta w mniejszym gronie, ale liczy się sama obecność. Oprócz tego pojawiamy się też na meczach w Legnicy (najwięcej 40 osób z flagą na PP z Lechem) oraz na paru wyjazdach Miedzianki w mniejszych ilościach. W międzyczasie bierzemy udział w turnieju kibiców jaki odbył się we Wodzisławiu Śląskim (dzięki za zaproszenie). Jeśli chodzi o mecze u siebie to bywało różnie. Nie na wszystkich dopingujemy w młynie, zbieramy się raczej na te ciekawsze spotkania. Najwięcej kibiców pojawiło się na meczu ze Stilonem co raczej nikogo nie dziwi. Ponadto dobrze dopingujemy na spotkaniach ze Śląskiem, Ślęzą, Świdnicą oraz Oławą. W tym sezonie do Żar zawitały ekipy Piasta Żmigród (dobrze dopingują i robią oprawę z użyciem piro), Polonii Świdnica oraz Moto-Jelcza Oławy (zasiedli na naszych sektorach z powodu zamknięcia klatki gości). Jeśli chodzi o gadżety wydane na ten sezon przez kibiców Promienia to pod tym względem również duży plus. „Światło dzienne” ujrzały nowe czapki, koszulki, bluzy, smycze, szaliki, vlepy, poduszki oraz nerki. Warto też wspomnieć o akcji jaką przeprowadziliśmy dla schroniska zwierząt „APORT” w naszym mieście. Udało się zebrać koce, zabawki oraz spore ilości karmy. Wszystko przekazano w ręce wolontariuszy schroniska. Akcja pozytywnie nagłośniona w lokalnej telewizji do której chętnie przyłączyły się osoby spoza naszego środowiska.

Na temat sytuacji klubu (zmiana zarządu) oraz samej gry piłkarzy nie będziemy się wypowiadać, każdy widział na własne oczy grę oraz poczynania nowych rządzących. Na pewno cieszy widok występów w trakcie meczów, stoisko z gastronomią oraz tańsze bilety. Również wnoszenie opraw przez ultrasów nie spotkały się z żadnymi problemami. Akurat pod tym względem nie można klubowi nic zarzucić, widać było starania o to, aby przyciągnąć na stadion jak najwięcej ludzi. Szkoda, że wyniki sportowe tego nie odzwierciedliły, ale o trudnej sytuacji kadrowej naszej drużyny każdy wiedział już wcześniej. Niestety przyszły sezon to spadek do IV ligi, jesteśmy już teraz ciekawi jak będzie wyglądała sytuacja zarówno sportowa jak i kibicowska. Oby to była tylko jednosezonowa przygoda. Z jednej strony, to pokaże kto jest prawdziwym „fanatykiem” oraz będzie okazja pojawić się na wyjazdach, gdzie dawno nas nie było, ale z drugiej frekwencja i zainteresowanie przyjściem na Z38 na pewno spadnie.

Warto teraz trochę napisać o samych oprawach. W marcu młodym składem doszliśmy do wniosku, żeby trochę „rozruszać” ultraskę na naszym stadionie i od rundy wiosennej zaczynamy działalność grupy Ultras Promień Żary. Poprzeczkę postawiliśmy sobie wysoko, ponieważ stworzenie 4 opraw w ciągu 1 rundy to spore wyzwanie, zwłaszcza dla kogoś kto nigdy tak naprawdę się tym nie zajmował. Na szczęście zadanie w pełni wykonaliśmy i jesteśmy zadowoleni ze wszystkich prezentacji jakie przygotowaliśmy. Oczywiście człowiek uczy się na błędach, dlatego wyciągniemy wnioski ze wszystkich niedociągnięć.

Promień Żary – Ślęza Wrocław

Zaczęliśmy od prostej oprawy na inaugurację rundy ze Ślęzą (sektorówka z patriotycznym napisem oraz transem na płot. Do tego flagowisko i „Argentyna”).

Promień Żary – Śląsk II Wrocław

Mecz z rezerwami Śląska to historyczna dla nas chwila. Na to spotkanie przygotowaliśmy pierwszą w naszej historii malowaną sektorówkę. Całość uzupełniło piro (OW i strobo) oraz folia na płocie.

Promień Żary – Stilon Gorzów

Kolejna oprawa to malowana sektorówka z transem na Stilonie, do tego domowym sposobem uszyliśmy 40 nowych flag w barwach.

Promień Żary – Moto-Jelcz Oława

Koniec sezonu to mecz z MJO, na którym prezentujemy 2 transy (jeden na górze na kijach oraz drugi na płocie), całość uzupełniły białe szarfy z napisem „CHWDP” oraz rzucone konfetti w barwach.

Jeśli chodzi o naszą działalność to jesteśmy dumni z wyników i każdej pozytywnej opinii. W poprzednim sezonie na mecz ze Śląskiem i Stilonem robimy również zapowiedź w formie wideo oraz zajmujemy się sklejaniem filmików z opraw i dopingu.

Dziękujemy również za każdy grosz wrzucony do puchy. To dzięki Wam powstają i będą powstawać oprawy. Na przyszły sezon mamy kolejne pomysły, które chcemy zrealizować. Nowy sezon to dla nas kolejne wyzwanie, więc obiecujemy że również będzie kolorowo.

Na koniec można jeszcze wspomnień o nagonce ze strony „smutnych panów’. Szczególnie dało się ją odczuć na wyjeździe do Nowej Soli (mandaty) oraz po meczu z MJO (również mandaty dla kilkunastu osób i wezwania na komisariat). Pod koniec rundy, gdy tylko tworzyliśmy młyn, zawsze towarzyszyła nam obstawa z tyłu sektora. Na Stilonie podstawiono nawet pod stadion „więźniarkę”. Kamerowanie i robienie pamiątkowych zdjęć to u nas norma już o dawna więc raczej to nikogo nie dziwi. A.C.A.B.

To chyba na tyle w tym sezonie, jak widać był dość ciekawy i mamy nadzieję, że spadek naszej drużyny do niższej ligi nie odbije się na naszej działalności w IV lidze. PROMIENIU JESTEŚMY Z TOBĄ – NIE OPUŚCIMY CIĘ!

Z kibicowskim pozdrowieniem,
Ultras Promień Żary