[I] Odszedł Bolesław Kaczmarski – założyciel Klubu Sportowego Promień Żary.

Niestety z wielkim smutkiem musimy poinformować, że dnia 25 września w wieku 88 lat odszedł od nas trener Bolesław Kaczmarski – ostatni z założycieli naszego klubu z 1946r, trener oraz wierny kibic do ostatnich swoich dni.
Dla wielu pokoleń piłkarzy trener, przyjaciel i przede wszystkim wzór oraz autorytet. Dla nas po prostu LEGENDA PROMIENIA na wieki. Nie sposób wymienić wszystkie zasługi tego wspaniałego człowieka. Na pewno będzie nam brakowało widoku trenera na naszym stadionie.Nam w pamięci pozostaje jedno – bardzo ważne zdanie, wypowiedziane przez Pana Bolesława podczas spotkania z kibicami ponad 2 lata temu: „Promień zabiorę ze sobą aż do grobu”.
Msza żałobna odbędzie się w czwartek o godz. 7:00 w Kościele p.w Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Żarach przy ul. 11 listopada.
Uroczystość pogrzebowa w ten sam dzień o godz. 14:00 na cmentarzu komunalnym w Żarach.
Trenerze dziękujemy za wszystko – zawsze pozostaniesz w naszej pamięci. [*][I] Odszedł Bolesław Kaczmarski - założyciel Klubu Sportowego Promień Żary.1 [I] Odszedł Bolesław Kaczmarski - założyciel Klubu Sportowego Promień Żary.2